FOTOTERAPIA LED

Lamp do terapii LED na rynku jest wiele, jednak my niezmiennie od kilkunastu lat przy wyborze zabiegów i technologii kierujemy się po pierwsze bezpieczeństwem. Certyfikacja medyczna, technologia potwierdzona badaniami klinicznymi i wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach, tym charakteryzuje się nasze urządzenie do fototerapii LED.

Światło LED jako technika nieinwazyjna i nietermiczna może wywoływać wewnątrzkomórkowe reakcje fotochemiczne, stymulując proliferacją fibroblastów, syntezę kolagenu, czynników wzrostu, wytwarzanie macierzy zewnątrzkomórkowej oraz pobudzenie mikrokrążenia skóry.

„Fototerapia światłem mieszanym niebieskim i czerwonym, prawdopodobnie przez połączenie działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego, jest skutecznym sposobem leczenie trądziku pospolitego w nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, bez działań niepożądanych” ~ British Journal of Dermatology

Jak działa fototerapia światłem LED?

Podczas zabiegu wykorzystywane są tylko sprawdzone klinicznie długości fal LED emitowane przez 360 żarówek:

NIEBIESKA – 415 nm

Długość fali pochłaniania jest przez pierwszą warstwę skóry, wykazując silne działanie antybakteryjne i łagodzące. Aktywuje naturalną reakcję niszczenia bakterii wywołujących trądzik, zmniejszając ilość zmian zapalnych. Badania kliniczne udowodniły, że światło niebieskie łagodzi stan trądzikowy o 76% w ciągu zaledwie 4 tygodni. Terapia LED sprawdzi się u osób borykających się z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, dzięki działaniu seboregulującemu.

CZERWONA – 633 nm

Podczas pochłaniania tej długości fali skóra ulega wyraźnemu pobudzeniu, przyspieszone zostają procesy regeneracyjne i naprawcze. Seria naświetleń poprawia jakość i gęstość skóry intensywnie pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zmniejszając tym samym widoczność zmarszczek mimicznych i bruzd. Dodatkowo redukcja metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej (MMP) opóźnia i działa profilaktycznie przeciwko pierwszym oznakom starzenie się skóry.

NIR 830 nm

Najgłębiej absorbowana długość światła, zwana bliską podczerwienią. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, wyciszające i łagodzące zmiany zapalne. Znacząco skraca proces gojenia się skóry, co wykorzystywane jest w terapiach leczniczych ciała. Światło NIR to także leczenie stanów łuszczycowych i trądziku różowatego. Badania kliniczne potwierdzają rezultaty w redukcji zmian hiperpigmentacyjnych. Poprzez poprawę krążenia, skóra w miejscu zabiegowym dotlenia się, a penetracja składników aktywnych z preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu zwiększa się.

Potwierdzone działanie kliniczne fototerapii

pobudzenie procesów odnowy komórkowej

leczenie trądziku pospolitego

redukcja blizn potrądzikowych

hamowanie melanocytów w zaburzeniach pigmentacji

leczenie łuszczycy, bielactwa i oparzeń

przyspieszenie gojenia ran

poprawa efektów zabiegów estetycznych

Wskazania do fototerapii LED

łuszczyca

trądzik aktywny

trądzik różowaty

hiperpigmentacja

łagodzenie dolegliwości bólowych

profilaktyka przeciwko pierwszym oznakom starzenia się skóry

redukcja zmarszczek mimicznych i brud

wiotka skóra twarzy

fotoodmładzanie

Naświetlanie światłem LED trwa od 20-30 minut. Długość uzależniona jest od problemu i indywidualnych potrzeb skóry.

Częstotliwość wykonywania zabiegu naświetlania światłem LED

Działanie anti-aging –  2-3 sesje tygodniowo, przez okres 5-6 tygodnii

Rumień i trądzik różowaty – 2-3 sesje tygodniowo, 6 sesji

Rogowacenie i rogowacenie słoneczne – 2-3 sesje tygodniowo, okres trwania terapii jest zmienny

Trądzik – 2-3 sesje tygodniowo, okres trwania terapii uzależniony jest od stanu skóry

Fototerapia LED znacząco poprawia efekty uzyskiwane po zabiegach pielęgnacyjnych i estetycznych twarzy, dlatego nie zapomnij o dodaniu jej do swojej gabinetowej rutyny pielęgnacyjnej.

Umów się na zabieg!

Napisz do Nas lub zadzwoń teraz! +48 503 139 369

    Rekomendowane produkty

    Najlepsze kosmeceutyki dostępne w naszym Skin Bar z rabatem -10%