ENDERMOLOGIA

Endermologia to metoda mechanostymulacji, wykorzystująca masaż próżniowy, którego nazwa zastrzeżona jest wyłącznie dla urządzenia produkowanego przez francuską markę od połowy lat 80. XX wieku. Jedyny na rynku oryginalny sprzęt, który zasłynął dzięki specjalistycznie opatentowanej głowicy, która nie rozciąga nadmiernie skóry i nie zostawia na ciele zasinień, co wyróżnia ją na tle innych zabiegów bazujących na zjawisku podciśnienia. Badania dowiodły, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej i wiotkością skóry ciała. Zabieg umożliwia wyszczuplenie ciała w miejscach najbardziej opornych (ramiona, plecy, brzuch, talia, uda, itp.).

Jak działa endermologia ciała?

Oryginalna  Endermologia to metoda mechanostymulacji tkanki zabieg z wykorzystaniem urządzeń francuskiej marki. Twórcą oryginalnej endermologii był Louis Paul Guitay. Bazując na własnych doświadczeniach związanych z rehabilitacją i usuwaniem blizn po wypadku motocyklowym opracował on w połowie lat 80. XX wieku pierwowzór obecnego urządzenia i rozwinął technologię mechanostymulacji.

Innowacyjna, certyfikowana głowica zabiegowa to połączenie rolki i mechanicznej klapki, które wspólnie tworzą sekwencyjne ssanie, które uruchamia różnorodne procesy fizjologiczne zachodzące w tkankach.

Badania naukowe potwierdzają polepszenie jędrności skóry, zmniejszenie obwodów ciała, zmniejszenie obrzęków oraz pojędrnienie i podniesienia pośladków.

Na czym polega endermologia?

Endermologia to zabieg, który polega na podciśnieniowym masażu skóry. Masaż ten w szczególności oddziałuje na tkankę łączną skóry, uaktywniając metabolizm tkanki tłuszczowej. W trakcie jednego zabiegu dochodzi do stymulacji komórek tłuszczowych (adipocytów) i rozpoczęcia naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej, nawet tej najbardziej opornej na aktywność fizyczną i diety. Ponadto zabieg endermologie stymuluje organizm do produkcji włókiem kolagenowych, dlatego zalecany jest zarówno w przypadku odchudzania, jak i modelowania sylwetki. Zabieg dodatkowo pobudza metabolizm organizmu i sprawia, że szybciej usuwa toksyny oraz tłuszcz. Skóra zyskuje nowy oraz promienisty wygląd przy całkowitej bezinwazyjności.

Dzięki stymulacji adipocytów dochodzi do zwiększonego uwalniania tłuszczu z obszarów opornych na dietę i ćwiczenia – ramiona, talia, plecy, wewnętrzna strona ud, itp . U mężczyzn zwykle występuje otyłość brzuszna, u kobiet możemy wyróżnić różne typy sylwetki i różne miejsca gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Za miejscowe odkładanie się tkanki odpowiedzialne są receptory: alfa (odpowiadają za gromadzenie się tłuszczu) i beta (odpowiedzialnymi za ich spalanie). Wykorzystując endermologie  możemy działać dokładnie na komórki tłuszczowe w „opornych” obszarach.

Technologia Endermologie to mnogość programów i parametrów, które dostosowywane są do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu tendencja do występowania pajączków i delikatna skóra nie są przeciwwskazaniem do wykonania masażu.

Zabieg ten skierowany jest, także do osób, które nie borykają się z nadmiernymi kilogramami, ale chciałyby zadbać o kondycję skóry ciała, zmniejszyć ilość nagromadzonej wody oraz zadbać o detoksykację organizmu.

Wskazania do endermologii

Wygładzenie skóry,

Redukcja cellulitu,

Modelowanie i kształtowanie sylwetki,

Ujędrnienie skóry po odchudzaniu,

Terapia przeciwobrzękowa,

Stymulacja unaczynienia oraz poprawa krążenia krwi i limfy,

Eliminacja toksyn z organizmu,

Rozluźnienie napiętych mięśni,

Masaż blizny po cesarskim cięciu,

Masaż relaksujący,

Detoksykacja organizmu,

Napięcia mięśniowe,

Rozluźnienie mięśni po intensywnych ćwiczeniach fizycznych.

Zalety zabiegu endermologii

Bezinwazyjność,

Jedyna oryginalna i opatentowana technologia,

Specjalistyczna głowica,

Bezpieczna forma przeprowadzenia zabiegu,

Natychmiastowe efekty wizualne,

Brak efektów ubocznych,

Brak zasinień i wybroczyn.

Efekty endermologii

Najlepsze efekty uzyskamy wykonując serię minimum 8 zabiegów. Endermologia nie jest rozwiązaniem na nadwagę i otyłość, jednak w połączeniu ze zdrowym żywieniem, odpowiednim nawodnieniem (2-3 litry dziennie) i regularnymi treningami, wspomoże redukcję zbędnych kilogramów i wymodeluje Twoją sylwetkę. Poznaj wszystkie efekty zabiegu:

Bardziej napięta skóra,

Zmniejszone obrzęki,

Zniwelowany ból mięśni i stawów,

Pobudzenie metabolizmu komórek,

Wyszczuplenie sylwetki,

Redukcja cellulitu,

Ujędrnienie skóry,

Spalanie tkanki tłuszczowej,

Zmniejszenie obwodu ciała.

Endermologia – przeciwwskazania

 • Stany zapalne,
 • Zakrzepy,
 • Zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych,
 • Gorączka,
 • Krwawienia, krwotoki, stany zagrażające krwawieniu choroby nowotworowe,
 • Rozrusznik serca,
 • Nieuregulowana nadczynność lub niedoczynność tarczycy,
 • Cukrzyca,
 • Stwardnienie rozsiane (w okresach zaostrzenia choroby (nawrotu, rzutu),
 • Nieuregulowane nadciśnienie,
 • Epilepsja,
 • Przebyte w krótkim czasie zawały serca,
 • Ciąża (za wyjątkiem zabiegu na okolicę nóg),
 • Nowotwory.

Masaż wykonywany jest w specjalnym kombinezonie i trwa 40 minut. Najlepsze rezultaty uzyskasz wykonując serię zabiegów, dlatego w naszej ofercie znajdziesz stałą promocję.

Pakiet 8 zabiegów – 1960 zł + 1 zabieg lojalnościowy ważny w momencie kontynuacji zarezerwowanych terminów bez ich zmiany

Zabieg Endermologii to dodatek, a nie zastępstwo zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Nie zapominaj także o pielęgnacji domowej. W naszej ofercie SkinBar by Enklawa znajdziesz innowacyjny produkt do walki z nadmierną tkanką tłuszczową w postaci lipolitycznego olejku marki Alqvimia.

Body Sculptor to olejek do ciała, który w naturalny i skuteczny sposób modeluje sylwetkę, jednocześnie ujędrniając i napinając skórę. Polecany jest osobom, które chcą zredukować miejscowy tłuszcz i wymodelować sylwetkę. Body Sculptor uzupełnia również kurację Alqvimia Reducer dzięki swojemu ogólnemu działaniu redukującemu kształt. Body Sculptor Body Oil jest wytwarzany z olejków roślinnych z migdałów, orzechów laskowych i kiełków pszenicy, które mają działanie nawilżające, ujędrniające i antyoksydacyjne.

Olejek lipolityczny do ciała by Alqvimia

 

Cennik Endermologia - Ciało

Endermologia - Ciało Cena
Zabieg ciało ( program do wyboru ) (Programy: antycellulit, detox, 40 minut) 300 zł
Pakiet ciało 8 zabiegów (40 minut + 1 zabieg lojalnościowy w prezencie*) 1960 zł
Ubranko 60 zł

*Pakiet lojalnościowy z dodatkowym zabiegiem gratisowym ważny w momencie kontynuacji zarezerwowanego czasu zabiegowego bez zmiany terminów.

Umów się na zabieg!

Napisz do Nas lub zadzwoń teraz! +48 503 139 369

  Rekomendowane produkty

  Najlepsze kosmeceutyki dostępne w naszym Skin Bar z rabatem -10%