OPRACOWANIE PODESZW STÓP

Żółte i pękające pięty to nieestetyczna i bolesna dolegliwość. Nadwaga, choroby, za ciasne obuwie, źle dobrana pielęgnacja, nadmierne rogowacenie czy przesuszenie skóry to kilka z czynników predysponujących do wystąpienia pierwszych zmian w obrębie pięt. Nieleczone mogą prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych i zakażeń bakteryjnych. Samodzielne usuwanie naskórka z pięt za pomocą pumeksu lub masek złuszczających nie jest wskazane. Agresywne, częste tarcie szorstkim pumeksem o pięty pobudza skórę do wzmożonej produkcji naskórka, co jedynie pogłębia problem. Usuwanie naskórka z pięt warto więc powierzyć specjalistom. W Enklawa Institute czeka na Ciebie podolog, który przywróci Twoim stopom miękkość i gładkość.

Głębokie pęknięcia na piętach – w jaki sposób powstają? 

Skóra na stopach jest znacznie grubsza niż na pozostałych częściach ciała. Jest narażona na wiele urazów mechanicznych. W jej budowie nie znajdziemy mieszków włosowych i gruczołów łojowych, co z jednej strony daje nam lepszą przyczepność, jednak konsekwencją tego jest tendencja do przesuszania się skóry. Dodatkowo zaburzenia w procesie keratynizacji hamują samoczynne złuszczanie się martwych komórek naskórka, które gromadzą się i wywołują powstawanie hiperkeratoz. Przyczyny pękających pięt mogą mieć różne podłoże. Do najczęściej występujących zaliczamy źle dobrane obuwie, grzybicę i łuszczycę, niedobór witaminy A i B5 oraz choroby metaboliczne.

Czynniki nasilające pękanie pięt:

  • nadwaga i otyłość,
  • cukrzyca,
  • choroby tarczycy,
  • dysfunkcje układu krwionośnego,
  • deformacje kostne,
  • zaburzenia równowagi hormonalnej,
  • reumatyzm,
  • niedobory witamin,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • urazy mechaniczne.

Czym są rozpadliny na piętach? 

Twoje pięty są szorstkie i twarde? Nie bagatelizuj problemu – brak odpowiedniej pielęgnacji sprawi, że problem będzie się nasilać. Pęknięcia mogą przerodzić się w tak zwane rozpadliny, czyli głębokie ubytki w kształcie linii przebiegających wzdłuż i w poprzek podeszwy. Nieleczone rozpadliny mogą sięgać nawet do skóry właściwej, stając się źródłem bólu odczuwanego przy stawianiu każdego kroku. Co więcej, rozpadliny na piętach, tworzące charakterystyczne rany, mają stały kontakt z podłożem, a więc również z bakteriami i innymi patogenami. Szkodliwe drobnoustroje mogą powodować zakażenia. Co ważne, rozpadliny często towarzyszą różnym chorobom, na przykład grzybicy, łuszczycy czy cukrzycy. Nierzadko do ich powstawania przyczyniają się również przeciążenia wynikające z wad postawy lub noszenia nieodpowiedniego obuwia.

Rozmieszczenie i rodzaje pęknięć na stopach

Pęknięcia mogą występować na brzegach stóp, jednak głównie znajdują się na piętach. Skóra w tym miejscu jest często przesuszona, odwodniona i mniej elastyczna, a w kontakcie z podłożem i naciskiem zaczyna pękać. Wyróżniamy dwa rodzaje pęknięć:

  • pęknięcia suche – są spowodowane zaburzeniami funkcjonowania gruczołów łojowych oraz potowych, co skutkuje nadmiernym rogowaceniem naskórka,
  • pęknięcia wilgotne – powstają najczęściej na skutek nadmiernej maceracji naskórka, co może być spowodowane nadmiernym poceniem się stóp lub długotrwałym kontaktem z wodą.

Zapobieganie pękającym piętom

Podstawą profilaktyki i leczenia pękających pięt jest odpowiednia pielęgnacja gabinetowa i domowa. Preparaty drogeryjne i apteczne nie są wskazane w przypadku tych schorzeń. Zalecane są specjalistyczne kremy i maści podologiczne, które bazują na naturalnych składnikach aktywnych. Niezbędne w terapii są regularne wizyty w gabinecie podologicznym, co 4–6 tygodni, w celu opracowywania podeszw stóp, odżywienia i regeneracji skóry.

Podczas opracowywania pękających pięt wykorzystywane są sterylne i jednorazowe narzędzia.

Enklawa Institute – kompleksowa terapia pękających pięt

Terapia pękających pięt powstała z myślą o kobietach i mężczyznach pragnących kompleksowo zadbać o zdrowie i wygląd swoich stóp. Każda wizyta u podologa rozpoczyna się od konsultacji i diagnostyki. Specjalista indywidualnie dobiera kurację dla każdego i udziela cennych rad pozwalających jak najdłużej utrzymać efekty kuracji. Dysponujemy innowacyjnym sprzętem pozwalającym wykonywać skomplikowane zabiegi. Nie czekaj – już dzisiaj umów się na pierwszą wizytę!

Cennik Podologia

Podologia Cena
Pedicure podologiczny 160 zł - 200 zł
Konsultacja podologiczna (Bezpłatna przy zabiegu) 50 zł
Obcięcie i opracowanie paznokci zdrowych (Paznokcie bez zmian chorobowych) 80 zł
Obcięcie i opracowanie paznokci zmienionych chorobowo 140 zł
Założenie tamponady / opatrunek 40 zł - 60 zł
Usunięcie odcisku/modzela 80 zł - 120 zł
Terapia brodawek wirusowych (jedna wizyta) 50 zł - 150 zł
Terapia paznokcia wrastającego ((pierwsza wizyta)) 120 zł
Opracowanie pękających pięt 120 zł
Rekonstrukcja paznokcia (oczyszczenie paznokcia w cenie) 120 zł
Odnowa rekonstrukcji paznokcia (zdjęcie poprzedniej rekonstrukcji i oczyszczenie paznokcia w cenie) 100 zł
Zdjęcie rekonstrukcji 40 zł
Założenie klamry ortonyksyjnej (klamra tytanowa) 150 zł
Przełożenie klamry 100 zł
Terapia brodawek wirusowych - PLASMA MEDYCZNA 100 zł - 150 zł
Kontrola podologiczna 50 zł

Umów się na zabieg!

Napisz do Nas lub zadzwoń teraz! +48 503 139 369

    Rekomendowane produkty

    Najlepsze kosmeceutyki dostępne w naszym Skin Bar z rabatem -10%