LINERASE – Kolagenowa bioregeneracja skóry

AteloKOLAGEN LINERASE to innowacyjny preparat nowej generacji w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej. Tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych. Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry.
Biomateriał LINERASE stanowi nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek.

 

Linerase - Kolagenowa bioregeneracja skóry

Komu dedykowany jest zabieg LINERASE?

LINERASE polecany jest osobom, które chcą zahamować procesy starzenia poprzez utrzymanie optymalnego poziomu kolagenu. To także idealny zabieg dla tych, którzy już zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry, takie jak spadek jej elastyczności, pogorszenie kolorytu i utrata blasku, wiotkość oraz zmarszczki.

Jakie są wskazania do wykonania mezoterapii kolagenowej?

 • wiotkość skóry,
 • drobne zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, szyi, na dekolcie i w okolicy grzbietów dłoni,

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg LINERASE?

LINERASE tworzy optymalne warunki do odbudowy tkanki łącznej: wspiera proliferację fibroblastów, aktywuje fibroblasty i monocyty oraz sprzyja neoangiogenezie. Dodatkowo w wyniku rozpadu staje się on cennym źródłem aminokwasów, które nasz organizm wykorzystuje do syntezy nowych białek.

Jak działa mezoterapia kolagenowa Linerase?

Preparat działa dwutorowo. Po pierwsze atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, pozwalając odzyskać młody wygląd i poprawić jakość skóry.
Po drugie regeneruje i ujędrnia skórę. Dzięki terapii tworzy się nowy i elastyczny kolagen, który jest gwarantem optymalnego napięcia skóry. Skóra zaczyna pracować a jej wygląd jest wyraźnie młodszy.

Z ilu etapów składa się zabieg LINERASE?

Kolagenowa mezoterapia skóry LINERASE składa się z trzech etapów.

1. Maska Peel Off

Zastosowanie peelingu gwarantuje intensywną i natychmiastową regenerację na poziomie naskórka. Maska w delikatny sposób usuwa zrogowaciały naskórek, rozświetla i nawilża skórę. Przygotowuje ją do wykonania kolejnych procedur i zwiększa ich skuteczność.

2. Iniekcyjny zabieg kolagenowy LINERASE

To zasadniczy zabieg wykonywany przez specjalistę. Wstrzyknięty śródskórnie, w optymalnej dawce 100 mg, atelokolagen LINERASE stymuluje intensywną produkcję nowych włókien kolagenowych bez względu na wiek i stan skóry. To wysoce skuteczna bioodbudowa na poziomie skóry właściwej.

3. Restoring Mask

Ostatni etap to pozabiegowa maska łagodząca i kojąca skórę. Nawilża, regeneruje oraz przyspiesza procesy odbudowy i gojenia, a także zapewnia szybszy efekt estetyczny.

Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach i samoistnie ustępują.

Ile trwa zabieg kolagenowej mezoterapii?

Czas trwania zabiegu to 40 – 60 minut.

Po ilu dniach widać pierwsze efekty zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Są to m.in.:

 • poprawa elastyczności i kolorytu skóry,
 • rozświetlenie,
 • złagodzenie podrażnień
 • poprawa owalu twarzy.

Pełny efekt leczenia uzyskujemy po upływie ok. 4 tygodni od zakończenia terapii (3-4 zabiegi).

Spektrum rezultatów jest bardzo szerokie:

 • wspomaganie biorewitalizacji skóry,
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej,
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry,
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek,
 • likwidacja rozstępów oraz blizn zanikowych
 • delikatne wypełnienie zmarszczek

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii kolagenowej LINERASE?

Rezultaty utrzymują się przez ok. 12-18 miesięcy. Po tym czasie dla przedłużenia efektów zalecana jest terapia podtrzymująca – 1 zabieg na kwartał. Dla podtrzymania i intensyfikacji efektów zabiegu zaleca się także stosowanie specjalnej terapii poleconej przez naszego kosmetologa.

Jak często należy przeprowadzać zabieg LINERASE?

Ze względu na cykl regeneracji skóry, LINERASE powinno się wykonywać w serii. Ilość i częstotliwość zabiegów jest określana indywidualnie. W celach profilaktycznych zazwyczaj wykonuje się 1 zabieg co 3-6 miesięcy. Pacjentom do 40 r.ż. zaleca się przeprowadzenie 3 zabiegów co 14 dni. Osobom powyżej 40 lat rekomendujemy wykonanie 4 zabiegów co 14 dni.

Czy występują skutki uboczne mezoterapii kolagenowej?

LINERASE jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Warto podkreślić, że terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Procedura zabiegu jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii kolagenowej?

Do przeciwwskazań należą:

 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • cukrzyca,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
 • choroba nowotworowa,
 • kuracja retinoidami.

Ile kosztuje zabieg?

Cena
Pełna 3-etapowa terapia (z peelingiem 5% retinolem, mezoterapią i maską biostymulującą) 1450 zł