Czym jest redermalizacja?

Redermalizacja to innowacyjny zabieg, który zapobiega starzeniu się skóry oraz umożliwia jej odbudowę. Wyjątkowa mezoterapia igłowa wyróżnia się wysoką skutecznością – dotlenia, regenerują oraz odmładza skórę.

redermalizacja szczecin

Na czym polega zabieg redermalizacji?

Redermalizacja polega na iniekcji unikalnych preparatów XELA DERM w głąb skóry za pomocą mezoterapii.

Dlaczego warto zdecydować się na redermalizację?

Preparat wykorzystywany do mezoterapii zawiera kwas hialuronowy i bursztynowy – to wyjątkowe połączenie tworzy doskonały koktajl, który rewitalizuje skórę.

Z jakich substancji składa się preparat do mezoterapii?

Kwas bursztynowy – bezpośrednio wpływa na mitochondria fibroblastów, zapewniając silny efekt regeneracyjny. Dzięki aktywacji procesów metabolizmu, stymuluje syntezę podstawowych struktur białkowych.

Działanie – blokuje wolne rodniki, umożliwia syntezę kolagenu i elastyny, poprawia reparację tkanki, działa antyoksydacyjnie oraz skutecznie regeneruje.

Kwas hialuronowy – wspomaga działanie bursztynianu dzięki przywracaniu równowagi wodnej i zapewnianiu właściwego środowiska dla aktywności fibroblastów.

Działanie – nawilża skórę, redukuje straty wody w skórze, wspomaga homeostazę komórkową i wewnątrzkomórkową, uczestniczy w tworzeniu matrycy międzykomórkowej i ujędrnia skórę.

Jakie są wskazania do redermalizacji?

Zabieg to doskonałe rozwiązanie w korekcji i prewencji zmian faktury skóry, które są spowodowane m.in:

 • starzeniem się skóry
 • szkodliwym działaniem środowiska (promieniowanie UV, zanieczyszczenia itd.)
 • skutkami ubocznymi niektórych zabiegów estetycznych (blizny, przebarwienia, wiotkość).

Jaki jest mechanizm działania redermalizacji?

Redermalizacja wpływa na trzy główne mechanizmy naruszenia jakości skóry:

 • odwodnienie
 • patologiczne działanie wolnych rodników
 • zaburzenia komórkowej przemiany materii.

zabieg kwasem bursztynowym Szczecin

Jakie są efekty zabiegu?

Rezultaty mezoterapii są kompleksowe i obejmują:

 • przywrócenie dawnego blasku
 • efekt liftingu
 • usuwanie przebarwień i różnego typu zmian skórnych
 • spłycenie zmarszczek
 • poprawa kolorytu i kondycji skóry.

Czy efekty są zauważalne po pierwszym zabiegu?

Tak, efekty są natychmiastowe, ale najlepsze rezultaty są widoczne po wykonaniu serii zabiegów (3-6).

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Dla podtrzymania efektów najlepiej powtórzyć zabieg raz na kwartał lub co pół roku (w zależności od indywidualnych uwarunkowań).

Ile trwa zabieg redermalizacja?

Czas trwania zabiegu to ok. 40 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Mezoterapia praktycznie nie boli, ale istnieje możliwość znieczulenia.

Od czego zależy cena zabiegu?

Koszt wizyty jest uzależniony od obszaru, który jest poddany mezoterapii oraz stężenia preparatu. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

ObszarPreparatCena
TwarzXela Rederm610 zł
Twarz + SzyjaXela Rederm1050 zł
Twarz + Szyja + Dekolt Xela Rederm1450 zł
Twarz + OczyXela Rederm Electi690 zł
OczyXela Rederm Electi TOP (2 zabiegi) 720 zł

Czy skuteczność jest potwierdzona klinicznie?

Tak, wykonano serię badań, które udowodniły wysoką efektywność zabiegu.

Badania laboratoryjne

Badanie 1

Wyniki badań stymulacji szybkości regeneracji fizjologicznej fibroblastów skóry ludzkiej za pomocą produktu zawierającego połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym w porównaniu z jednoskładnikową substancją zawierającą kwas hialuronowy.*

Badanie dotyczyło aktywności proliferacyjnej i metabolicznej fibroblastów, które odpowiedzialne są za syntezę i odnowienie substancji międzykomórkowej.

Wyniki badań

Połączenie kwasu bursztynowego z kwasem hialuronowym silniej pobudza wzrost ilości fibroblastów, syntezę kolagenu oraz aminokwasów w macierzy pozakomórkowej substancji podstawowej tkanki łącznej w porównaniu z jednoskładnikową substancją kwasu hialuronowego.

Badanie 2

Wyniki badań kliniczno-morfologicznych dotyczących wpływu na skórę ludzką połączenia w jednym produkcie kwasu bursztynowego z kwasem hialuronowym w porównaniu z substancją jednoskładnikową zawierającą kwas hialuronowy.*

Metodologia badań: analiza wycinków skóry pobranych od pacjentek w wieku od 28 do 50 lat z wyjściowym stanem skóry (nie poddanej działaniu żadnej substancji), wycinki po serii zabiegów z zastosowaniem produktu zawierającego połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym oraz jednoskładnikowej substancji zawierającej kwas hialuronowy.

Obydwie substancje zostały wstrzyknięte metodą grudkową. Częstotliwość iniekcji: raz na dwa tygodnie, w sumie 5 zabiegów.

Objaśnienie ilustracji:

A – wycinki skóry przed kuracją
B – wycinki skóry po serii iniekcji z substancją jednoskładnikową zawierającą kwas hialuronowy
C – wycinki skóry po serii iniekcji z produktem zawierającym połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym

Barwienie hematoksyliną i eozyną. Powiększenie 200 x.

Wyniki badania

Produkt zawierający połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym wyraźnie wpływa na zwiększenie ogólnego ustrukturyzowania skóry właściwej w wyniku wzrostu ilości oraz organizacji przestrzennej włókien kolagenowych, częściowo ich hipertrofii funkcjonalnej i umiarkowanej proliferacji włókien elastycznych w skórze właściwej.
Po serii iniekcji z tej substancji skóra właściwa nie zawiera luźnych przestrzeni ani obszarów z martwicą. Ponadto badania wykazały umiarkowane procesy angiogenezy ? pojawiły się nowe naczynia włosowate w skórze właściwej.

Efekty

Analiza histologiczna wycinków skóry potwierdziła znacznie większe działanie produktów zawierających połączenie kwasu bursztynowego z kwasem hialuronowym na strukturę skóry właściwej oraz na sieć naczyń włosowatych skóry w porównaniu do preparatu jednoskładnikowego zawierającego tylko kwas hialuronowy.

Preparaty zawierające połączenie bursztynianu z kwasem hialuronowym w porównaniu do działania preparatu jednoskładnikowego zawierającego tylko kwas hialuronowy w bardziej istotny sposób wpływają na poprawę wyglądu skóry dzięki zwiększonemu napięciu i elastyczności, wyeliminowaniu problemów skóry suchej i łuszczącej się oraz poprawieniu cery.