CGF – Skoncentrowane Czynniki Młodości

Czynniki młodości Twojej skóry

Co oznacza skrót CGF?

CGF to Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (Concentrated Growth Factors). CGF zostały opatentowane w 2006 r. przez włoską firmę Silfradent.

Na czym polega metoda CGF?

To najnowsza i najbezpieczniejsza terapia osoczem bogatopłytkowym, która wykorzystuje komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane w szybki i komfortowy sposób z krwi klientki (dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym).
Pojawienie się CGF i korzystanie z bogactwa czystego preparatu w medycynie estetycznej doceniło już wielu specjalistów oraz ich pacjentów.

Jak działa zabieg CGF?

Zadaniem CFG (zabieg osoczem bogatopłytkowym) jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Warto podkreślić, że komórki macierzyste mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek znajdujących się w pobliżu, natomiast czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. Właśnie dlatego metoda cieszy się tak dużą popularnością – to prawdziwy przełom w kondycjonowaniu skóry!

Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny?

CGF wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie człowieka, dlatego zabieg jest nie tylko skuteczny, ale i całkowicie bezpieczny.

CGF został przebadany klinicznie, a badania naukowe dotyczyły wielu dziedzin medycyny (m.in. chirurgii twarzowo-szczękowej, stomatologii, chirurgii ogólnej, ginekologii, medycyny estetycznej oraz sportowej).

Kto może poddać się zabiegowi CGF?

Z zabiegu może skorzystać każda osoba, która poszukuje naturalnych i skutecznych metod poprawy kondycji skóry.

Komu polecany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym?

CGF polecane są wszystkim, którzy chcą zachować młody wygląd na dłużej. Zabiegowi powinny się poddać osoby zmagające się z oznakami starzenia skóry, takimi jak wiotkość, pogorszenie owalu twarzy czy zmarszczki. CGF można stosować również w celach profilaktycznych – zabieg znakomicie odżywia i dotlenia komórki, a skóra jest rozświetlona i pełna blasku. Preparat ten często zalecany jest również do usuwania blizn, wspomagania gojenia się ran, a nawet w leczeniu oparzeń. To także sprawdzona metoda walki z wypadaniem włosów.

Czy z CGF mogą skorzystać również alergicy?

Tak, ponieważ zabieg jest naturalny – nie uczula i nie podrażnia skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu CGF?

Do przeciwwskazań zaliczają się:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • poważne i przewlekłe choroby w zakresie układu sercowo-naczyniowego
  • cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne choroby nowotworowe
  • stany zapalne.

Jakie obszary mogą być poddane zabiegom?

Twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, owłosiona skóra głowy, ciało.

Czy efekty zabiegu osoczem są natychmiastowe?

Pierwsze efekty widać już po pierwszej wizycie, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów rekomendowane jest wykonanie serii zabiegów – ich ilość oraz częstotliwość zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta oraz pożądanego efektu terapeutycznego.

CGF czy osocze bogatopłytkowe?

W obu metodach mamy do czynienia z zastosowaniem czynników wzrostu pozyskanych z własnej krwi, jednak w preparacie CGF ich koncentracja jest dużo większa. Dodatkowo CGF zawiera komórki macierzyste. Dzięki temu efekty zauważalne są znacznie szybciej i utrzymują się dłużej.

Jaki jest koszt zabiegu?

Cena zależy od obszaru poddanego zabiegowi.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów.

Cena
Osocze bogatopłytkowe 800 zł
Cellular Matrix – osocze bogatopłytkowe + kwas hialuronowy1300 zł
CGF Mezoterapia igłowa łączona z terapią wypełniacza żelowego wytworzonego z krwi
CGF Harmony1800 zł
CGF Liquid1000 zł
CGF ONE750 zł
Cena
Twarz1200 zł
Twarz szyja 1650 zł
Twarz szyja dekolt 2450 zł

Konsultacje zabiegowe dr Mariusz Borkowski