Botoks

Zachowaj młody wygląd na dłużej!

Co to jest botoks?

To substancja produkowana przez beztlenowe bakterie. W medycynie estetycznej wykorzystywana jest oczyszczona postać botuliny typu A, która świetnie sprawdza się w leczeniu kurczu twarzy i powiek oraz w leczeniu nadmiernej potliwości, a także bruksizmu.
Obecnie jest to również najpopularniejsza metoda wygładzania zmarszczek mimicznych, która pozwala uzyskać zrelaksowany, odświeżony wygląd twarzy.

Jaka jest zasada działania botoksu?

Botoks wstrzyknięty w okolice zmarszczki blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, które wywołują skurcze mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej tworzenie się. Powoduje to działanie paraliżujące mięśnie, które w danym rejonie twarzy tracą zdolność kurczenia się, przez co skóra przestaje „pracować” – nie marszczy się, rozluźnia, a zmarszczki się nie pogłębiają.

Jak wygląda zabieg botoksem?

Na początku skóra zostaje oczyszczona i schłodzona, następnie lekarz przystępuje do ostrzykiwania. Botulinę aplikuje się w niewielkich ilościach, na siedząco, za pomocą strzykawki z bardzo cienką igiełką, precyzyjnie wprowadzając toksynę bezpośrednio w pożądane miejsca. Dzięki temu działa ona wyłącznie na te mięśnie, do których została wstrzyknięta, umożliwiając tym samym normalne funkcjonowanie pozostałych.

Jak się przygotować przed zabiegiem?

Przed wykonaniem zabiegu wstrzykiwania botoksu nie wykonuje się żadnych dodatkowych badań. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad na temat przyjmowanych leków i chorób przewlekłych. Dokładnie ogląda też skórę, która ma zostać ostrzyknięta.

Czy zabieg botoksem boli?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny – wkłucia odczuwa się jak ugryzienia komara. Nawet bardzo wrażliwe osoby przyznają, że zabieg nie boli.

Ile trwa zabieg z użyciem botoksu?

Wstrzykiwanie botoksu trwa tylko kilkanaście minut i określane jest przez dermatologów jako zabieg lunchowy – można go wykonać podczas przerwy w pracy.

Kiedy widać pierwsze rezultaty zabiegu botoksem?

Pierwsze rezultaty pojawiają się 2-14 dnia od zabiegu.

Czy efekt zabiegu botoksem wygląda naturalnie?

Podczas zabiegu unieruchomione zostają niewielkie fragmenty skóry – reszta mięśni może funkcjonować normalnie, dzięki czemu twarz nie wygląda sztucznie.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?

Efekt zabiegu utrzymuje się 6-8 miesięcy. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją.

Jak postępować po zabiegu botoksem?

Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które zwykle ustępują po około godzinie. Po zabiegu można wrócić do pracy i codziennej aktywności. Przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych, ponieważ osłabią oraz skrócą czas działania botuliny.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania botoksu?

  • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie leków powodujących relaksację mięśni,
  • miejscowe infekcje (grzybicze, wirusowe, bakteryjne) skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • zaburzenia krzepnięcia.

Zabiegu nie powinno się wykonywać podczas menstruacji.

Cennik

Cena
zmarszczki - 2 okolice (Kobieta / Mężczyzna)950 zł / 1100 zł
zmarszczki - 3 okolice (Kobieta / Mężczyzna)1200 zł / 1350 zł
zmarszczki poziome czoła (Kobieta / Mężczyzna) 550 zł / 650 zł
zmarszczki na czole lub wokół oczu z otwarciem oka 950 zł
zmarszczki wokół oczu 550 zł
lwia zmarszczka 550 zł
kamienista broda 500 zł
korekta brwi (brow lift) 500 zł
zmarszczki palacza500 zł
opadający kącik ust450 zł
uniesienie czubka nosa 400 zł