Makijaż permanentny brwi

Perfekcyjne brwi

Dlaczego Enklawa Institute?

Marta Czerkawska Burgs jest prekursorem metody włoskowej w Szczecinie i jako pierwsza wprowadziła markę LONG-TIME-LINER do naszego miasta.

Od prawie 10 lat perfekcyjnie maluje pięknie ułożone włoski, które do złudzenia przypominają naturalne brwi. Dołącz do grona zadowolonych Klientek!

Makijaż Permanentny long time liner

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego brwi?

Ombre brows

To jedna z najpopularniejszych technik makijażu stałego. Cieniowanie ombre jest bardzo efektowne i jednocześnie wygląda naturalnie. Nasada brwi jest jaśniejsza, przyciemniająca się na łuku. Cieniowanie dodaje delikatności.

Brwi włoskowe

Technika artystycznego malowania pojedynczych cieniutkich włosków, gwarantująca idealne odzwierciedlenie naturalnych brwi. Idealne wykonanie wymaga precyzji i artyzmu osoby wykonującej zabieg. Można ją łączyć z innymi metodami, np. Obmre brows.

Enlawa Institute to pierwszy gabinet w Szczecinie, który wprowadził metodę włoskową do Szczecina.

Brwi Vouge natural

Malowanie brwi bez zaznaczenia idealnej linii, bardzo naturalne. Makijaż dający efekt niewyregulowanych brwi. Gęstości brwi nadaje przecieniowanie w środku brwi.

          

Co to jest pigmentacja naprawcza?

Wykonuje się ją w przypadku, kiedy poprzedni makijaż stały mocno się rozjaśnił. Jeśli nieudany makijaż nie jest wystarczająco jasny, przed wykonaniem nowego, zaleca się laserowe usuwanie pigmentu.

Jakie są zalety makijażu stałego brwi?

 • długotrwały efekt,
 • naturalny efekt,
 • oszczędność czasu,
 • idealność wykonania.

Jak długo utrzymują się efekty makijażu permanentnego?

Efekty utrzymują się od roku do 4 lat w zależności od skóry i użytych barwników. Natomiast warto raz na rok odświeżyć taki makijaż permanentny brwi.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • infekcje wirusowe,
 • cukrzyca,
 • łuszczyca i inne choroby skóry,
 • ciąża,
 • przyjmowanie niektórych leków ( retinoidy, aspiryna )

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Przez około 2 tygodnie należy:

 • nawilżać brwi produktem który otrzymuje Pani w pakiecie,
 • unikać sauny, solarium, basenu,
 • stosować kosmetyki zalecane przez lingeristkę.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Cena
Kształtowanie brwi metodą włoskową TOP by Martha 1300 zł
Klasyczne włoskowe 1100 zł
Odświeżenie włosków lub cieniowania brwi do 1,5 roku 850 zł
Odświeżenie włosków lub cieniowania brwi do 2 lat 1000 zł
Kształtowanie brwi cieniowaniem 3D, efekt pudrowy delikatny1300 zł
Brwi włoskowe z cieniowaniem1200 zł
Korekta po 3-5 miesiącach 300 zł
Korekta z pogrubieniem, zmiana koloru 200 zł
Ewentualna korekta do 2-3 tygodnibezpłatna
Przy odświeżeniu obowiązuje pojedyncza wizyta bez korekty.

 

 

       

 

Rozwój branży makijażu permanentnego obserwuje się co najmniej od 30 lat. W Polsce w ostatnich 5 latach nastąpił prawdziwy rozkwit tej branży i w chwili obecnej makijaż permanentny zawładnął rynkiem usług kosmetycznych. Kobiety uwielbiają makijaż permanentny i chętnie z niego korzystają. Natomiast specjaliści branży kosmetycznej w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie makijażem rozwijają swoje usługi i oferują coraz to nowe rozwiązania. Zmienia się sprzęt, powstają nowe barwniki, znieczulenia oraz akcesoria do makijażu permanentnego. Rośnie też poziom wykonywanych usług oraz oczywiście konkurencja. Marki makijażu permanentnego prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach i metodach pracy. Makijaż permanentny, tak jak inne dziedziny ulega ciągłym przemianom. Jego wygląd w głównej mierze zależy od możliwości sprzętowych, ale podlega także modom.

Trendy w makijażu permanentnym brwi a moda

Trendy w makijażu permanentnym brwi idą krok w krok z obowiązującymi trendami w modzie. Kiedyś wygląd makijażu permanentnego brwi był dość prosty i ograniczał się np. do jednolitej metody cienia. Kształt i wielkość łuku brwiowego na przestrzeni lat zmieniała się i zależała od panującej w danym czasie mody oraz możliwości sprzętowych linergistki. Dziś linergistki mają do dyspozycji bardzo nowoczesny sprzęt i szeroką gamę produktów do makijażu permanentnego. Mogą więc tworzyć piękne i zaawansowane technicznie makijaże.

makijaż permanentny brwi ombre szczecin    makijaż permanentny brwi ombre szczecin     makijaż permanentny szczecin brwi ombre

Trendy w makijażu permanentnym brwi w 2020

W 2020 roku modne naturalne, wypielęgnowane i pięknie uczesane brwi. Na wybiegach i w czasopismach modowych twarze modelek zdobią szerokie, naturalne wręcz krzaczaste brwi. Nie są one jednak nigdy zaniedbane. Są wystylizowane są do granic perfekcji. Ta perfekcja w rysunku brwi obowiązywać będzie w tym roku i z pewnością w kolejnym.

Dziś kobiety odchodzą od cieniutkich brwi i chcą wyglądać naturalnie. Wszystkie techniki wykonywania makijażu permanentnego brwi dążą więc do jednego: imitacji naturalnego łuku brwiowego. Linergistki starają się tworzyć makijaże, które podkreślają brwi, lecz nie wyglądają sztucznie. Korzystają z efektów i trików które dają brwiom przestrzenny wygląd 3D. Połączenie wielu kolorów, gry światła i cienia, łączenie metod: włoskowej i cienia, używanie metody ombre, łączenia włosków i ombre (microshading) ma za osiągnąć jeden cel: perfekcyjny rysunek brwi.

Perfekcyjny makijaż permanentny brwi czy to możliwe jeśli nie mam swoich brwi?

Oczywiście, że tak. W Enklawa Institute Linergistka i założycielka Instytutu Marta Czerkawska Burgs specjalizuje się w kreowaniu naturalnych realistycznych brwi. Od lat jest trendmakerem w kreowaniu pięknych łuków brwiowych.