Makijaż permanentny ust

Kochamy pięknie podkreślone, soczyste usta! Ich trwałe podkreślenie pięknie wydobywa kobiecą urodę oraz uwydatnia jej rysy. Zabieg permanentnego makijażu ust potrafi również delikatnie skorygować ich dysproporcję i asymetrię natomiast musi być to wykonane z wielkim wyczuciem.

Chęć poznania oczekiwań naszych klientek oraz ich zadowolenie stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego nasze spotkanie rozpoczynamy od rozmowy na temat oczekiwań, wymarzonego kształtu i koloru ust. Omawiamy również stan zdrowia, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, które mogłyby negatywnie wpłynąć na efekt końcowy pigmentacji lub zdyskwalifikować nas do zabiegu.

W drugiej kolejności wykonujemy rysunek wstępny, który pokazuje kształt ust oraz dobieramy barwniki dopasowane odpowiednio do karnacji, typu urody i charakteru klientki.
Zdecydowanie jesteśmy pasjonatami piękna naturalnego dlatego też decydując się na makijaż w naszym Instytucie weź pod uwagę naszą stylistykę. Jeśli jesteś zwolenniczką bardzo mocnej pigmentacji to niestety nie będziemy w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Naturalność dla nas jest priorytetem!

Lips

Zabieg makijażu ust w nowoczesnej formie to makijaż lekki, najlepiej półprzezroczysty, który pięknie łączy się ze strukturą ust i nie będzie wyglądać jak kryjąca i ciężka pomadka.

Aquarelle lips to makijaż, który lekko podkreśla soczystość ust.

Drugą metodą najczęściej wybieraną jest Nude Lips z wykorzystaniem jasnych barwników z dodatkiem bieli, lekko kryjących po zagojeniu dających efekt półkryjącej pomadki Nude.

Kolejna metoda to metoda Classic Lips Usta z klasycznych kolorach Twoich ust, idealnie sprawdza się w rekonstrukcji ust a także przy pokrywaniu  krostek Fordyce’a. Metoda koncentruje się na cieniowanym i mocniejszym pokryciu ust mocno nasyconymi pigmentami.

Trwałość makijaży permanentnego

Trwałość makijażu stałego zależy od wielu czynników, tj. rodzaj skóry, stan naszego zdrowia, użyty barwnik, technika makijażu. Ogromną zaletą nowoczesnego makijażu permanentnego Long Time Liner jest równomierne, powolne złuszczanie się barwnika. Poprawnie wykonany makijaż permanentny ust w zależności od techniki wymaga odświeżenia po około 3-4 latach.

Przeciwwskazania

Jedną z ważniejszych zasad naszej pracy z klientem jest obustronna szczerość. Zawsze i równie mocno zależy nam na pięknym wyglądzie, dobrym samopoczuciu, jak i zdrowiu naszych klientek. Dlatego pierwszym etapem naszego spotkania jest rozmowa na temat stanu zdrowia oraz wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do wykonania pigmentacji. Ich eliminacja ma ogromny wpływ na zabieg, gojenie się makijażu oraz efekt końcowy zabiegu.

 • Kategorycznym przeciwwskazaniem do wykonania makijaży permanentnego ust jest aktywna opryszczka oraz uszkodzenia skóry w obrębie ust
 • Zapalenie wirusowe, np. żółtaczka, zapalenie wątroby, HIV i AIDS
 • Ciąża, karmienie piersią (po 6 miesięcach od zaprzestania karmienia)
 • Cukrzyca
 • Stan zapalny w organizmie
 • Infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
 • Hemofilia
 • Łuszczyca
 • Zaawansowana choroba tarczycy
 • Zabiegi chirurgiczne twarzy do 6 miesięcy od dnia wykonania zabiegu)
 • Zabieg z zastosowaniem kwasów i produktów wywołujących złuszczanie skóry
 • Stary makijaż permanentny z mocno zaznaczonym konturem

Jeśli nie masz pewności, czy kwalifikujesz się do zabiegu – skontaktuj się z nami tel……. email: ………………………….

Opryszczka

Wystąpienie opryszczki po zabiegu makijażu permanentnego jest wysoce prawdopodobne. Zalecamy przyjmowanie leku Heviran, który zapobiegnie i wyleczy powstałą opryszczkę na tydzień przed pigmentacją. Ważne jest unikanie słońca, wiatru, zimna i zmian temperatur oraz zachowania szczególnej higieny.

Po zabiegu

Zaraz po zabiegu makijażu permanentnego ust może wystąpić opuchlizna. Nie należy się obawiać, stan ten mija po kilku godzinach. Pełny cykl gojenia ust trwa około 14 dni.
Usta bezpośrednio po zabiegu są bardzo wyraziste. Jednak w ciągu 7 dni od zabiegu naskórek wyłuszczy się i makijaż stanie się jaśniejszy do około 30% w zależności od koloru pigmentu. Ostateczny efekt pigmentacji będzie widoczny po 4 tygodniach.

Ilość wizyt

Zabieg makijażu permanentnego składa się z dwóch etapów –zabiegu podstawowy oraz korekty, którą należy wykonać w czasie od 6 tygodni do 3 miesięcy od dnia pierwszego zabiegu.

Poznaj nasz styl i zainspiruj się:

Instagram: marta_czerkawska

Facebook: Martha_skincare_expert & Natural Permanent make up

Cennik Usta

Usta Cena
Klasyczne usta Long Time liner 1500 zł
Usta kontur z rozcieniowaniem 1300 zł
Full lips NUDE 1400 zł
Aquarelle lips 1300 zł
Wymagana korekta (do 3 - 5 tygodni) bezpłatnie
Korekta (po upływie 2 - 5 miesięcy) 300 zł
Odświeżenie (do 3 lat) 1200 zł
Makijaże naprawcze po innych gabinetach - cena ustalana indywidualnie. Dodatkowa opłata 300 zł - 500 zł