Usuwanie makijażu permanentnego kresek na powiece niesie za sobą ogromną odpowiedzialność wymaga precyzji i zastosowania odpowiednich zabezpieczeń.

Niechciany  czy nieudany makijaż permanentny wykonany na powiece można skutecznie usunąć, stosując nowoczesne urządzenia laserowe

Depigmentacja laserowa to zabieg, który pozwala usunąć pigmenty ze skóry, użyte podczas zabiegu makijażu permanentnego. Usunięcie jest możliwe dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu oraz zastosowaniu  odpowiedniego zabezpieczenia oka wkładkami.

Z racji tego, iż jest to bezpośrednia okolica gałki ocznej, zabieg ten wymaga precyzji i jest przeprowadzany z użyciem specjalnych, tytanowych osłonek, tak aby nie uszkodzić wzroku.

Jak działa laser Q-Switch ?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Q-SWITCH emituje pikosekunowe, czyli hiper-krótkie impulsy światła laserowego, które trwają jedną bilionową część sekundy. Laser najpierw punktowo poddrzewa, a następnie rozbija barwnik umiejscowiony w skórze.

W następstwie komórki skóry właściwej pochłaniają i metabolizują pigment, a jego resztki są wypychane na powierzchnię skóry w postaci mikroskopijnych strupków.

Wybór odpowiednich parametrów lasera pozwala wnikać falom w skórę właściwą na różnych głębokościach i skutecznie wychwycić pigment.

 

makijaż permanentny oczu Szczecin

Czym różni się laser Q-Switch do usuwania makijażu permanentnego od innych urządzeń tego typu?

Skuteczność

laser pikosekundowy Q-Switch rozbija pigment na drobny pył, natomiast urządzenia starszej generacji jedynie na granulki. Dzięki temu usuwanie makijażu permanentnego jest o wiele skuteczniejsze, ponieważ układ limfatyczny znacznie łatwiej metabolizuje, rozkłada i usuwa barwnik.

Bezpieczeństwo

usuwanie makijażu permanentnego laserem pikosekundowym Q-Switch przebiega znacznie szybciej ograniczając praktycznie do zera ryzyko przegrzania skóry, poparzeń, czy powstania blizn pozabiegowych. Ponadto laser oddziałuje wyłącznie na barwnik, a nie na sąsiadujące komórki skóry, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

Jak długo trzeba czekać na efekty zabiegu?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego za pomocą nowoczesnego lasera pikosekundowego Q-Switch to jedna z najskuteczniejszych metod na świecie.

Usuwanie makijażu permanentnego przebiega bardzo szybko, a wyraźne rozjaśnienie makijażu zobaczysz już po pierwszym zabiegu. Natomiast całkowite usunięcie makijażu permanentnego osiągniemy przeważnie po 2-3 zabiegach.

Pierwszy efekt rozjaśnienia zobaczysz już po pierwszym zabiegu, a konkretnie po kilku dniach. Całkowite usunięcie makijażu permanentnego nastąpi po ok 2-3 tygodniach od momentu wykonania ostatniego zabiegu.

 

 

laser frakcyjny ipixel szczecin

Czy makijaż permanentny oczu zostanie usunięty na stałe?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego laserem pikosekundowym Q-Switch gwarantuje trwałe efekty-bez widocznych przebarwień na skórze. Warunkiem jest wykonanie serii wszystkich rekomendowanych zabiegów.

Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest bolesne?

Sam zabieg przebiega szybko, tym samym ewentualny dyskomfort jest krótkotrwały. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zakończeniu zabiegu praktycznie nie występuję żadne dolegliwości poza opuchlizną i swędzeniem.

Czy zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego oczu jest bezpieczny?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego laserem Q-Switch to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów tego typu. W Enklawa Institute wykonuje go doświadczona linergistka oraz kosmetolog, która przeprowadza dokładny wywiad oraz bardzo uważnie dobiera parametry lasera.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Zdefiniowanie przeciwskazań do wykonania laserowego usunięcia makijażu permanentnego już podczas pierwszej konsultacji to warunek Twojego bezpieczeństwa.

Do głównych przeciwwskazań należą:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • świeży makijaż permanentny (6 miesięcy)
  • stosowanie leków fotouczulających
  • infekcje
  • choroby dermatologiczne
  • choroby nowotworowe
  • świeże blizny
  • poparzenia słoneczne i świeża opalenizna

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego oczu?

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem:

Cena
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego oczu 400 - 600 zł