Niedoskonałości skórne takie jak brodawki, znamiona, blizny czy pieprzyki, mogą być zarówno problemem zdrowotnym jak i estetycznym. Niechciane zmiany skórne są często przyczyną obniżonego poczucia własnej wartości. Wiele osób chciałoby się ich pozbyć jednak przed zabiegiem powstrzymuje ich brak wiedzy, strach przed powstaniem blizn lub długim gojeniem.

Jak działa urządzenie Plazma Handy?

Usuwanie zmian skórnych to zabieg wykonywany przez lekarza dermatologa, polegający na wykorzystaniu zaawansowanej technologii plazmy ? to bezpieczna i nieinwazyjna metoda odparowania zmiany skórnej z powierzchni skóry. Plazma zmienia każdy obszar skóry z problemem estetycznym w sposób bezbolesny, szybki, bez stanów zapalnych i przebarwień.

Handy to urządzenie, które wykorzystuje energię Plazmy, tworzącej się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta. W kontrolowany sposób obkurcza skórę w miejscu działania, a to z kolei pozwala na leczenie naskórka i obszarów skórnych dotkniętych problemami estetycznymi.

 

Jak znamię kwalifikowane jest do zabiegu?

Zabieg usuwania zmian skórnych jest zawsze poprzedzony szczegółową konsultacją dermatologiczną.

Podstawą kwalifikacji do zabiegu jest nie tylko badanie skóry za pomocą zmysłu dotyku i wzroku, ale także wywiad medyczny, który na celu ma omówienie wszystkich dotyczących nas dolegliwości.

Określenie charakteru zmiany i kwalifikacja do zabiegu umożliwia badanie dermatoskopowe. Dermatoskop to specjalistyczne urządzenie, które po przyłożeniu do skóry umożliwia lekarzowi szczegółową ocenę znamion wraz z określeniem jej rodzaju.

Jakie zmiany kwalifikują się do usuwania zmian skórnych przy pomocy plazmy?

Zmiany skórne, które możemy poddać procedurze Plasma Handy to

 • brodawki łojotokowe,
 • brodawki wirusowe / kurzajki,
 • włókniaki miękkie,
 • grudki perliste,
 • prosaki,
 • kaszaki,
 • kępki żółte.

Są to niezłośliwe zmiany, które stanowią jedynie defekt kosmetyczny i nie zagrażają naszemu zdrowiu.

Czy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu?

Zabieg może być bolesny lub wywoływać dyskomfort dlatego wykonywany jest w znieczuleniu.

Ile trwa zabieg Plasma Handy?

W zależności od ilość i wielkości zmian zabieg trwa od 15 do 40 min.

Jakie są zalecenie pozabiegowe?

Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, iż możemy wrócić od razu do normalnego funkcjonowania.

Plazma Handy nie pozostawia blizn. Po odpadnięciu strupka skóra będzie zaróżowiona ze względu na odbudowę i powstawanie nowej tkanki, która  w kilka tygodni będzie wyrównać się kolorytem z resztą skóry. Usuniętej zmiany nie należy nadmiernie moczyć ani smarować . Aby uniknąć przebarwień bezwzględnie zabrania się zdrapywania strupków.

Jakie mogą być przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu przy użyciu plazmy nie możemy wykonać w przypadku podejrzenia zmian złośliwych. Usuwana zmiana skórna dosłownie wyparowuje, więc nie daje to możliwości wykonania badania histopatologicznego, które jest w takim przypadku konieczne. Dlatego każdy przypadek przez zabiegiem musi być indywidualnie oceniony przez lekarza specjalistę.

Do ogólnych przeciwwskazań należą:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • leki przeciwkrzepliwe,
 • antybiotyki,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze lub cukrzyca.

Umów się na konsultację przed zabiegiem

Jeśli chcesz aby Twoją zmianę skórną usunął wykwalifikowany lekarz przy pomocy najwyższej jakości plazmy medycznej – umów się na konsultację. Podczas spotkania ocenimy zmianę i jeśli będzie się kwalifikować, to mamy możliwość wykonania zabiegu od ręki na miejscu.

Cennik

Cena
Usuwanie włókniakówdo 5 szt 200 zł
Usuwanie znamionod 220 zł